Muzik.8forum.Biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Şebnem Ferah

Şebnem Ferah Empty Şebnem Ferah

Mesaj tarafından r4p0r5uz_d3l1 Cuma Mayıs 15, 2009 2:01 pm

SEBNEM FERAH 12 nisan 1972 de Yalova�da dogmus Sebnem Ferah. Çocukluk döneminde yas 5-6 civari keman çalma istegi baslar küçük kizimizda. Fakat uygun bi kurs ya da hoca bulunamadigindan babasi bi keybord alir ona ve kendi kendini gelistirmeye baslar. Duydugu melodileri çikarmaya çalisir. Yas biraz daha ilerledikçe bu gelismeyi solfej ve mandolin dersleri takip eder� Derken Sebnem ilkokulu ve ortaokulu bitirip kolej sinavlarina girer.. Bursa Koleji�nde yatili okumaya baslar. O dönemlerde bi de gitara heveslenir ve gitar dersleri almaya baslar ve bir süre sonra ilk grubu Volvox�u kurmustur. Volvox�dan biraz bahsedecek olursak, 92-94 arasi oldukça verimli isler yapmislardir kizlarimiz. Gitar-Vokal: Sebnem Ferah Keybord-Vokal: Özlem Tekin Gitar: Duygu Karpuz Bas: Ebru Bank Davul: Gül Agirca kadrolu bir hard rock grubu yani. Istanbul�daki barlarda sahne almaya baslarlar. (Kemanci ve Sis Bar) 1.Rock Station Festivali�nde Pentagram�dan önce sahne alirlar ve hayran kitleleri daha da artar. Ingilizce parçalardan olusan bir demo kaydederler fakat hiçbir plak sirketi bu demoyu çikarmaz. Yavas yavas yollari ayrilmaya baslar kizlarimizin. Önce Ebru gider ve yerine simdi de Sebnem Ferah�la birlikte çalisan Buket Doran gelir. Ardindan Özlem solo çalismalari için gider ve yeri dolmayinca grup dagilir. Volvox hikayesi de böylece son bulmus olur. O siralar Sebnem Ferah; Nilüfer, Tarkan, Sezen Aksu gibi bir çok ünlüye vokalistlik yapmistir ve grup dagilinca o da çalismalarina solo olarak devam etmeye baslar. Ve 96 da ilk çalismasi olan �Kadin� albümü çikar ortaya. Ilk klip �Vazgeçtim Dünyadan� , Sebnem Ferah hitlerini olusturmaya adim atmistir bile. Çalismalari iyi hos devam etmistir ve araya özel hayatindaki problemler yüzünden bir sessizlik girmistir. (Yalova depreminde babasini ve ablasini kaybetmistir daha sonra birlikte oldugu kisiyi Ebru Gündes�e kaptirmistir vs. Tabi bizi ilgilendirmez pek desmemek lazim.. .) ) Sonuç olarak sorunlardan da siyrilip 4. albümü �Kelimeler Yetse� ile dönmüstür tekrar.. Simdilerde ise son albümü �Can Kiriklari� ile ortaligi çalkalamaktadir.. Hatta ikinci klibini bile çekmistir �Çakil Taslari�na Sebnem Ferah albümlerinin hepsi çok kaliteli genel olarak sert bi sound�a sahip albümler fakat bana kalirsa en iyisi su son albümüdür.. dip not: adini da bi kitaptan etkilenerek almistir albümün.. Bunlarin disinda Bülent Ortaçgil`e saygi albümünde de `Degirmenler`i söylemistir. 1996 � Kadin 1- Vazgeçtim Dünyadan 2- Deli Kizim Uyan 3- Iyi Gün Dostlarim 4- Bu Ask Fazla Sana 5- Birak Kadinin Olayim 6- Firtina 7- Yagmurlar 8- Yeniden Dogup Gelsem 9- Durma 10- Buradan Göçerken 1999 - Artik Kisa Cümleler Kuruyorum 1- Oyunlar 2- Ay 3- Bugün 4- Kalbim 5- Herkes Bilsin Istedim 6- Oyunun Sonu 7- Üvey 8- Nefessiz Kaldim 9- Yorgun 10- Artik Kisa Cümleler Kuruyorum 2001 � Perdeler 1- Sigara 2- Ask 3- Sil Bastan 4- Nereye Kadar 5- Perdeler 6- Günaydin Sevgilim 7- Dünya 8- Saatim Çalmadan 9- Korkarak Yasiyorsan 2003 - Kelimeler Yetse 1- Iyi Kötü (Dans Pisti) 2- Babam-Oglum 3- Ben Sarkimi Söylerken 4- Senin Adin Ne? 5- Gözlerimin Etrafindaki Çizgiler 6- Çocukken Sahip Oldugum Kirmizi Rugan Ayakkabilar 7- Mayin Tarlasi 8- Gözyaslarimizin Tadi Ayni 9- Daha Iyi Olmaz Miydi? 10- Her Sey Insanlar Için 11- Deli Kizim Uyan (2. Bölüm) 2005 � Can Kiriklari 1- Okyanus 2- Can Kiriklari 3- Bir Kalp Kirildiginda 4- Delgeç 5- Geçmise Yolculuk 6- Ben Bir Mülteciyim (Güç) 7- Sana Bilmedigin Bir Sey Söyleyemem 8- Çakil Taslari 9- Zaman Geçip Gidiyor 10- Hosçakal
<DIV>
<H4>Bütün Sarki Sözleri
r4p0r5uz_d3l1
r4p0r5uz_d3l1
Takipçi Üye
Takipçi Üye

- Similar topics